OŚWIADCZENIE W SPRAWIE DOSTĘPNOŚCI
Deklaracja dostępności
Warsztat Terapii Zajęciowej Nr 1 w Opatowie ul Słowackiego 13 przy Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej: http://www.wtzopatow.pl
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
W 2019r strona internetowa została przystosowana do wymogów dostępności dla osób niepełnosprawnych.
Treści niedostępne:
-
nie wszystkie elementy są dostępne z poziomu klawiatury (bez używania myszki)
-
nie wszystkie elementy na podstronach mają odpowiedni kontrast.
-
zamieszczone na stronie internetowej WTZ informacje organizacyjne, artykuły, zdjęcia i filmy mówiące o wydarzeniach w jednostce, nie są dostępne cyfrowo w całości, zostały opublikowane przed 2019 lub nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań.
-
filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych (filmy zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej),
-
załączone mapy nie podlegają ocenie, ponieważ mapy są wyłączone z obowiązku zapewnienia dostępności.
Strona internetowa Warsztatu Terapii Zajęciowej Nr 1 w Opatowie przy Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku spełnia większość wymogów do WCAG 2.1 , zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych.
Wygląd
Serwis jest wyposażony w mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące. Zmiana wielkości czcionki, zmiana kontrastu. Całość serwisu oparta jest na stylach CSS.
Skróty klawiaturowe
Serwis nie jest wyposażony w skróty klawiaturowe, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.
Serwis jest w pełni rozpoznawalny przez programy czytające dla osób niewidomych Window-Eyes, JAWS czy NVDA.
Obsługa serwisu możliwa jest zarówno przy pomocy klawiatury jak i myszki.
Serwis WTZ został stworzony zgodnie ze standardami W3C oraz WCAG2.0 w oparciu o mechanizmy ułatwiające osobom niepełnosprawnym dostęp do publikowanych treści.
Informacja o dostępności tłumacza języka migowego:
Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
Aplikacje mobilne.
Brak aplikacji
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt telefoniczny. Osobą do kontaktu jest Katarzyna Łuba, koordynator ds. zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, adres poczty elektronicznej: kasialuba@onet.eu Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu (15) 868-28-18, 721307326. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury wnioskowo-skargowej
Zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, lub elementu strony internetowej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich: https://www.rpo.gov.pl
Dane teleadresowe podmiotu publicznego:
Warsztat Terapii Zajęciowej Nr 1 w Opatowie ul. Słowackiego 13, 27 – 500 Opatów
Tel.: (15) 868-41-40
Faks: (15) 868-41-40
E-mail: sekretariat@wtzopatow.pl
Strona internetowa: http://www.wtzopatow.pl/
Dostępność architektoniczna budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej Nr 1 w Opatowie przy Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku.
Warsztat Terapii Zajęciowej nr 1 w Opatowie przy Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku prowadzi działalność rehabilitacyjną dla osób niepełnosprawnych ze wskazaniami to terapii zajęciowej. Budynek jest całkowicie przystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Dla uczestników dostępne są trzy kondygnacje: piwnica, parter i piętro. Pomiędzy poszczególnymi poziomami można poruszać się za pomocą schodów lub platformą pionową dostosowaną dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Korytarze na wszystkich kondygnacjach umożliwiają przemieszczanie się na wózkach inwalidzkich.
W piwnicy znajdują się dwie szatnie dla uczestników oraz gabinet psychologa.
Na parterze znajduje się toaleta i pięć pracowni terapeutycznych, tj.: komputerowa, ceramiczna, gospodarstwa domowego, fryzjersko-kosmetyczna, stolarska.
Na piętrze znajdują się dwie toalety przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Umiejscowione jest tam dziesięć pracowni, tj.: muzyczna, plastyczna, krawiecka, fizjoterapii, wyrobu świec, przyrodnicza, aktywizacji społeczno-zawodowej, rehabilitacji, wikliny i modelarsko-dekoratorska. Znajdują się tam również pomieszczenia administracyjne: księgowość, sekretariat, pokój kierownika.
Dostęp do budynku Warsztatów jest z dwóch stron. Przed wejściem głównym znajduje się parking z wydzielonym miejscem dla osób niepełnosprawnych. Wejście główne wyposażone jest w podjazd dla wózków inwalidzkich, którym można dostać się na parter budynku, drzwi z uwzględnieniem powierzchni manewrowej, potrzebnej osobie niepełnosprawnej na wygodne otwarcie drzwi i skorzystanie z przejścia.
Budynek posiada również wejście boczne. WTZ czynny jest od godziny 7:30 do 15:30 od poniedziałku do piątku.
Warsztat Terapii Zajęciowej Nr 1 przy Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku posiada oprócz parkingu przy wejściu głównym, parking z drugiej strony budynku (od strony garaży na samochody). Parkingi dostępne są od godziny 7:00 do 15:30 od poniedziałku do piątku.
Do budynku WTZ można dostać się przez dwie bramy wjazdowe.
Podstawy prawne:
1) Ustawa z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych,
2) Decyzja wykonawczą Komisji (UE) 2018/1523 z dnia 11 października 2018 r. ustanawiająca wzór oświadczenia w sprawie dostępności zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/2102 w sprawie dostępności stron internetowych i mobilnych aplikacji organów sektora publicznego,
3) Warunki techniczne publikacji oraz struktura dokumentu elektronicznego "Deklaracji Dostępności” opublikowana przez Ministerstwo Cyfryzacji – wersja 1.5 uwzględnia zmiany z 11.02.2020 r.