Treść (PL): Załącznik do Zarządzenia Nr 56
Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku z dnia 31.12.2019 r.
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa
w projekcie „My Samodzielni!”
współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego
na lata 2014 – 2020, Działanie 09.02 Ułatwienie dostępu do wysokiej jakości usług społecznych i zdrowotnych, Poddziałanie 09.02.01 Rozwój wysokiej jakości usług społecznych
§ 1.
Definicje
- PROJEKT – przedsięwzięcie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020, Działanie 09.02 Ułatwienie dostępu do wysokiej jakości usług społecznych i zdrowotnych, Poddziałanie 09.02.01 Rozwój wysokiej jakości usług społecznych pn. „My Samodzielni!”współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
- BENEFICJENT – podmiot realizujący projekt „My Samodzielni!” tj. Powiat Opatowski / Dom Pomocy Społecznej w Zochcinku.
- KANDYDAT /KANDYDATKA – osoba, która złożyła formularz rekrutacyjny i ubiega się o udział w projekcie.
- UCZESTNIK / UCZESTNICZKA PROJEKTU – kandydat / kandydatka, który/a został/a wybrany/a do udziału w projekcie w wyniku procedury rekrutacyjnej, znalazł/a się nas ostatecznej liście uczestników projektu.
- UCZESTNIK WTZ – osoba z niepełnosprawnością uczestnicząca w zajęciach Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku z siedzibą w Opatowie.
- OSOBY LUB RODZINY ZAGROŻONE UBÓSTWEM LUB WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM:
1) osoby lub rodziny korzystające ze świadczeń z pomocy społecznej zgodnie z ustawą z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej lub kwalifikujące się do objęcia wsparciem pomocy społecznej, tj. spełniające co najmniej jedną z przesłanek określonych w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej;
2) osoby, o których mowa w art. 1 ust. 2 ustawy z dnia 13 czerwca 2003 r. o zatrudnieniu socjalnym;
3) osoby przebywające w pieczy zastępczej lub opuszczające pieczę zastępczą oraz rodziny przeżywające trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych, o których mowa w ustawie z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej;
4) osoby nieletnie, wobec których zastosowano środki zapobiegania i zwalczania demoralizacji i przestępczości zgodnie z ustawą z dnia 26 października 1982 r. o postępowaniu w sprawach nieletnich (Dz. U. z 2014 r. poz. 382, z późn. zm.);
5) osoby przebywające w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii, o których mowa w ustawie z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2015 r. poz. 2156);
6) osoby z niepełnosprawnością – osoby niepełnosprawne w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r., Nr 127, poz. 721, z późn. zm.), a także osoby z zaburzeniami psychicznymi, w rozumieniu ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. z 2011 r. Nr 231, poz. 1375, z późn. zm.);
7) rodziny z dzieckiem z niepełnosprawnością, o ile co najmniej jeden z rodziców lub opiekunów nie pracuje ze względu na konieczność sprawowania opieki nad dzieckiem z niepełnosprawnością;
8) osoby dla których ustalono III profil pomocy, zgodnie z ustawą z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 645, z późn. zm.);
9) osoby niesamodzielne;
10) osoby bezdomne lub dotknięte wykluczeniem z dostępu do mieszkań w rozumieniu Wytycznych w zakresie monitorowania postępu rzeczowego i realizacji programów operacyjnych na lata 2014 – 2020;
11) osoby korzystające z PO PŻ.
- OTOCZENIE OSÓB ZAGROŻONYCH UBÓSTWEM LUB WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM – osoby spokrewnione lub niespokrewnione z osobami zagrożonymi ubóstwem lub wykluczeniem społecznym wspólnie zamieszkujące i gospodarujące, a także inne osoby z najbliższego środowiska osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Za otoczenie osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym można uznać wszystkie osoby, których udział w projekcie jest niezbędny dla skutecznego wsparcia osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Do otoczenia osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym należą także osoby sprawujące rodzinną pieczę zastępczą lub kandydaci do sprawowania rodzinnej pieczy zastępczej, osoby prowadzące rodzinne domy dziecka, dyrektorzy placówek opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego.
- USŁUGI ASYSTENCKIE – świadczone przez asystentów osobistych osób niepełnosprawnych na rzecz osób z niepełnosprawnościami lub asystentów rodzin na rzecz osób lub rodzin z najbliższego otoczenia osób z niepełnosprawnościami, umożliwiające stałe lub okresowe wsparcie tych osób i rodzin w wykonywaniu podstawowych czynności dnia codziennego, niezbędnych do ich aktywnego funkcjonowania społecznego, zawodowego lub edukacyjnego.
- ZASADA RÓWNOŚCI SZANS I NIEDYSKRYMINACJI – umożliwienie wszystkim osobom – bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę lub pochodzenie etniczne, wyznawaną religię lub światopogląd, orientację seksualną – sprawiedliwego, pełnego uczestnictwa we wszystkich dziedzinach życia na jednakowych zasadach.
- ZASADA RÓWNOŚCI SZANS KOBIET I MĘŻCZYZN – zasada ta ma prowadzić do podejmowania działań na rzecz osiągnięcia stanu, w którym kobietom i mężczyznom przypisuje się taką samą wartość społeczną, równe prawa i obowiązku oraz gdy mają oni równy dostęp do zasobów (środki finansowe, szanse rozwoju), z których mogą korzystać. Zasada ta ma gwarantować możliwość wyboru drogi życiowej bez ograniczeń wynikających ze stereotypów płci.
- CENTRUM POMOCY, ASYSTENTURY I WSPARCIA WOBEC OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I ICH RODZIN W WARSZTATCIE TERAPII ZAJĘCIOWEJ W OPATOWIE - punkt udzielanego wsparcia wobec uczestników projektu, w szczególności z zakresu usług asystenckich oraz specjalistycznego wsparcia: psychologicznego, prawnego, doradztwa zawodowego, doradztwa z zakresu zdrowego odżywiania.
§ 2.
Zakres wsparcia w ramach projektu
- Niniejszy regulamin określa zasady rekrutacji i uczestnictwa w projekcie osób z niepełnosprawnością – uczestników WTZ oraz osób lub rodzin z najbliższego otoczenia osób z niepełnosprawnością.
- Celem projektu jest włączenie społeczne 100 osób (60 K i 40 M) zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym z terenu powiatu opatowskiego zamieszkujących na terenach wiejskich oraz rozszerzenie dotychczasowej oferty WTZ o usługi specjalistyczne i asystenckie począwszy od 01.03.2018 r. do 31.12.2019 r.
- Projekt realizowany jest od 01.01.2018 r. do 31.12.2019 r.
- Trwałość projektu określa się na okres od 01.01.2020 do 31.12.2021 r.
- W ramach projektu funkcjonuje Centrum Pomocy, Asystentury i Wsparcia wobec Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Opatowie, ul. Słowackiego 13, 27-500 Opatów, tel. 15 868 41 40, poczta: poczta@wtzopatow.pl
- Biuro projektu znajduje się w siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku z siedziba w Opatowie, ul. Słowackiego 13, 27-500 Opatów, tel. 15 868 41 40, poczta: poczta@wtzopatow.pl.
- Informacja o projekcie dostępna jest na:
1) strona internetowa www.wtzopatow.pl,
2) tablica ogłoszeń WTZ Opatów.
- Udział w projekcie, a tym samym we wszystkich formach wsparcia w ramach projektu jest bezpłatny.
§ 3.
Rekrutacja kandydatów
- Rekrutacja kandydatów do projektu odbywa się z uwzględnieniem zasady równych szans, w tym z zasadą równości płci, zasadą niedyskryminacji i zasadą dostępności osób z niepełnosprawnością oraz zasad zrównoważonego rozwoju.
- Rekrutację przeprowadzi Komisja rekrutacyjna wyłoniona spośród pracowników WTZ.
- Miejsce rekrutacji: Biuro projektu znajduje się w siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku z siedziba w Opatowie, ul. Słowackiego 13, 27-500 Opatów.
- Dokumenty rekrutacyjne: Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie oraz formularz rekrutacyjny dla kandydatów ubiegających się o udział w projekcie (załącznik nr 1 do regulaminu).
- Warunkiem objęcia Kandydata / Kandydatki procesem rekrutacyjnym jest złożenie do Biura projektu prawidłowo wypełnionego i podpisanego formularza rekrutacyjnego.
- Podstawowy proces rekrutacji obejmuje:
1) nabór formularzy rekrutacyjnych i ich weryfikację pod względem formalnym (kompletność danych, ocena przynależności kandydata do grupy docelowej projektu, wymagane oświadczenia i podpisy, status osoby zamieszkującej na terenie powiatu opatowskiego – weryfikacja w oparciu o przepisy Kodeksu Cywilnego). Ocena formalna odbywać się będzie w oparciu o Kartę oceny formalnej (załącznik nr 2 do regulaminu). W przypadku stwierdzenia, że Kandydat / Kandydatka nie przynależy do grupy docelowej projektu, Formularz rekrutacyjny nie będzie podlegał ocenie merytorycznej.
2) weryfikacja osób lub rodziny korzystających z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 - dokonana na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej z Kandydatami / Kandydatkami do projektu przez Komisję rekrutacyjną oraz oświadczenia (maksymalna liczba punktów do uzyskania od 1 do 3). Ocena merytoryczna odbywać się będzie w oparciu o Kartę oceny merytorycznej (załącznik nr 3 do regulaminu)
3) weryfikacja stopnia niepełnosprawności - dokonana na podstawie oświadczenia oraz przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych z Kandydatami / Kandydatkami do projektu przez Komisję rekrutacyjną.
Liczba otrzymanych punktów wynosi odpowiednio:
a) stopień znaczny – 3 pkt,
b) stopień umiarkowany – 2 pkt,
c) stopień lekki – 1 pkt.
Ocena merytoryczna odbywać się będzie w oparciu o Kartę oceny merytorycznej (załącznik nr 3 do regulaminu)
4) weryfikacja niepełnosprawności w rodzinie – dokonana na podstawie oświadczenia oraz przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych z Kandydatami / Kandydatkami do projektu przez Komisję rekrutacyjną (maksymalna liczba punktów do uzyskania od 1 do 2). Ocena merytoryczna odbywać się będzie w oparciu o Kartę oceny merytorycznej (załącznik nr 3 do regulaminu)
5) weryfikacja stopnia motywacji – dokonana na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej z Kandydatami / Kandydatkami do projektu przez Komisję rekrutacyjną oraz własnego oświadczenia uzasadniającego chęć udziału w projekcie, pozwalającymi zweryfikować i uzupełnić informacje o Kandydacie / Kandydatce do projektu (maksymalna liczba punktów do uzyskania od 1 do 4) Ocena merytoryczna odbywać się będzie w oparciu o Kartę oceny merytorycznej (załącznik nr 3 do regulaminu)
- Podstawą do dokonania wyboru będzie ocena uzyskana w wyniku udziału w rekrutacji. Do projektu zostaną zakwalifikowane osoby otrzymujące najwyższą liczbę punktów. W przypadku takiej samej liczby punktów o zakwalifikowaniu zdecyduje data wpłynięcia formularza.
- Ostatecznego wyboru Uczestników projektu dokona Komisja rekrutacyjna.
- Wyłoniona zostanie grupa docelowa projektu - 100 osób, w tym 60 kobiet i 40 mężczyzn, w podziale na:
1) osoby niepełnosprawne (uczestnicy WTZ) – 50 osób, w tym 20 kobiet i 30 mężczyzn),
2) osoby lub rodziny z najbliższego otoczenia osób niepełnosprawnych (uczestników WTZ) – 50 osób, w tym 40 kobiet i 10 mężczyzn).
- Po zakończeniu oceny merytorycznej sporządzona zostanie lista osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie, uszeregowana od najwyższej do najniższej liczby uzyskanych punktów.
- Osoby które nie zakwalifikowały się do udziału w projekcie ze względu na najniższą liczbę punktów zostaną u mieszczone na liście rezerwowej.
- Dokumenty aplikacyjne wraz z załącznikami nie podlegają zwrotowi.
- Kandydaci ponoszą odpowiedzialność za składanie oświadczeń niezgodnych z prawdą.
- Osoby, które zostaną zakwalifikowane do projektu, składają:
1) Oświadczenie o przystąpieniu do projektu (załącznik nr 4 do regulaminu),
2) Oświadczenie uczestnika projektu (załącznik nr 5 do regulaminu),
3) Oświadczenie – zgoda na upowszechnianie wizerunku (załącznik nr 6 do regulaminu).
§ 4.
Prawa i obowiązki Uczestnika projektu
- Uczestnik / Uczestniczka projektu zobowiązany jest do:
1) zapoznania się z dokumentami regulującymi zasady rekrutacji i uczestnictwa w projekcie,
2) wypełniania ankiety dotyczącej oceny realizacji form wsparcia oferowanych w ramach projektu,
3) punktualnego stawiania się oraz uczestnictwa w organizowanych zajęciach w ramach projektu, z zachowaniem frekwencji w minimum 80% godzin szkoleniowo – doradczych,
4) składania oświadczeń zgodnych z prawdą w zakresie pobieranych od niego informacji w związku z uczestniczeniem w projekcie.
- Uczestnik projektu ma prawo do:
1) równego traktowania,
2) kontaktowania się z beneficjentem w sprawach związanych z udziałem w projekcie,
3) ochrony danych osobowych, które będą przetwarzane tylko i wyłącznie w celach związanych z realizacją projektu.
- W uzasadnionych przypadkach uczestnik ma prawo do rezygnacji z udziału w projekcie. W takim przypadku składa pisemną rezygnację w Biurze projektu.
- Beneficjent zastrzega sobie prawo do skreślenia z listy uczestników osoby, która narusza zapisy niniejszego regulaminu.
- W celu zapewnienia wysokiej jakości, wykonywane usługi podlegają kontroli i są monitorowane przez Beneficjenta. Monitoring realizowany jest bezpośrednio w miejscu realizacji usług, telefoniczny lub inny.
§ 5.
Centrum Pomocy, Asystentury i Wsparcia wobec Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Opatowie
- W Warsztacie Terapii Zajęciowej w Opatowie funkcjonuje Centrum Pomocy, Asystentury i Wsparcia wobec Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin, zwane dalej „Centrum”.
- W Centrum udzielane jest:
1) specjalistyczne wsparcie:
a) wsparcie i pomoc psychologiczne, zakres wsparcia, m.in.:
– udzielanie wsparcia psychologicznego wobec uczestników projektu w formie indywidualnej i/lub grupowej,
– organizowanie grup wsparcia i zajęć terapeutycznych,
– pomoc w rozwiązywaniu problemów rodzinnych, osobistych natury emocjonalnej,
– współpraca z odpowiednimi instytucjami, osobami, służbami w celu istniejących problemów – w miarę potrzeb;
2) usługi asystenckie, świadczone przez:
a) asystentów osobistych osoby niepełnosprawnej, obejmują m.in.:
– udzielanie pomocy i wspieranie osoby z niepełnosprawnością w wykonywaniu podstawowych czynności dnia codziennego niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania w rodzinie, środowisku lokalnym,
– współpraca z instytucjami i organizacjami społecznymi w celu zapewnienia optymalnych warunków do samodzielnej rehabilitacji,
– wspieranie osoby z niepełnosprawnością w realizacji programu rehabilitacji społecznej i zawodowej,
– organizowanie grup wsparcia i zajęć terapeutycznych;
b) asystentów rodziny, obejmuje m.in.:
– wsparcie psychiczno-emocjonalne rodziny osoby z niepełnosprawnością,
– dokonanie diagnostyki problemu i bieżący monitoring,
– pełnienie funkcji opiekuńczej, doradczej, mediacyjnej, wychowawczej, motywująco-aktywizującej,
– koordynacja działań skierowanych na rodzinę w tym mających na celu poprawę stosunków interpersonalnych,
– organizowanie grup wsparcia i zajęć terapeutycznych.
§ 6.
Postanowienia końcowe
- Niniejszy Regulamin wchodzi w życie z dniem 01.01.2020 r. i obowiązuje do 31.12.2021 r.
- Niniejszy regulamin ma zastosowanie w przypadku zgłoszenia zapotrzebowania ze strony uczestników projektu / WTZ na usługi psychologa, asystenta rodziny / asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej).
- Regulamin jest dostępny w siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy w Zochcinku z siedzibą w Opatowie oraz na stronie internetowej www.wtzopatow.pl
- Beneficjent zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu oraz wyłącznej interpretacji jego zapisów.
- Niniejszy regulamin może ulec zmianie w przypadku, gdy będzie to konieczne z uwagi na zmiany wprowadzone do wniosku o dofinansowanie projektu, zmianę przepisów prawa lub warunków umowy o dofinansowanie projektu, a także pisemnego zlecenia wprowadzenia określonych zmian ze strony organów lub instytucji uprawnionych do dokonania oceny i kontroli realizacji projektu.
- Rekrutacja uczestników w okresie trwałości projektu odbywa się na dotychczasowych zasadach.
- Beneficjent zastrzega sobie prawo zaprzestania realizacji projektu w razie rozwiązania umowy o dofinansowanie z Instytucją Pośredniczącą.
- W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem mają zastosowanie dokumenty programowe Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020 a także przepisy Unii Europejskiej oraz prawa krajowego.
………………………………………
data i podpis uczestnika projektu
Załącznik nr 1 do regulaminu
FORMULARZ REKRUTACYJNY
dla kandydatów ubiegających się o udział w projekcie „My Samodzielni!”
współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego
na lata 2014 – 2020, Działanie 09.02 Ułatwienie dostępu do wysokiej jakości usług społecznych i zdrowotnych, Poddziałanie 09.02.01 Rozwój wysokiej jakości usług społecznych
Wypełnia osoba przyjmująca zgłodzenie:
|
Nr formularza rekrutacyjnego
|
Data wpływu
|
Podpis przyjmującego zgłoszenie
|
L.p.
|
Dane osobowe:
|
1
|
Imię / imiona
|
|
2
|
nazwisko
|
|
3
|
Płeć K/M
|
|
4
|
data i miejsce urodzenia
|
|
5
|
nr PESEL
|
|
6
|
seria i nr dowodu osobistego
|
|
7
|
Wiek w chwili przystąpienia do projektu
|
|
8
|
Adres zamieszkania:
|
Województwo
|
|
Powiat
|
|
Gmina
|
|
Miejscowość
|
|
Kod pocztowy
|
|
Ulica
|
|
Nr domu / lokalu
|
|
9
|
Adres do korespondencji:
(wypełnić jeśli inny niż w wierszu 8)
|
Województwo
|
|
Powiat
|
|
Gmina
|
|
Miejscowość
|
|
Kod pocztowy
|
|
Ulica
|
|
Nr domu / lokalu
|
|
10
|
Nr telefonu
|
stacjonarny
|
komórkowy
|
11
|
Adres e-mail
|
|
12
|
Wykonywany zawód
|
|
|
|
|
|
|
L.p.
|
Wykształcenie (właściwe zaznaczyć X)
|
1
|
wyższe
|
|
2
|
pomaturalne
|
|
3
|
ponadgimnazjalne
|
|
4
|
gimnazjalne
|
|
5
|
podstawowe i niższe
|
|
L.p.
|
Status zawodowy (właściwe zaznaczyć X)
|
1
|
Osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej
|
|
2
|
Osoba samozatrudniona
|
|
3
|
Osoba pozostająca bez zatrudnienia zarejestrowana w PUP
|
|
4
|
Osoba pozostająca bez zatrudnienia niezarejestrowana w PUP (bierna zawodowo)
|
|
5
|
Rolnik lub domownik ubezpieczony w KRUS
|
|
L.p.
|
Deklaracja uczestnictwa: *niewłaściwe skreślić
|
1
|
wsparcie i pomoc psychologiczne
|
TAK / NIE*
|
2
|
doradztwo zawodowe
|
TAK / NIE*
|
3
|
wsparcie i pomoc prawna
|
TAK / NIE*
|
4
|
wsparcie, doradztwo z zakresu zdrowego odżywiania
|
TAK / NIE*
|
5
|
usługi asystenckie – asystent osobisty osoby niepełnosprawnej
|
TAK / NIE*
|
6
|
usługi asystenckie – asystent rodziny
|
TAK / NIE*
|
7
|
10 – dniowy wyjazd integracyjny (raz w roku), z zastosowaniem kompleksowych usług społecznych, tj. np.: zajęcia fitness, zajęcia sportowo-rekreacyjne, spotkania integracyjne
|
TAK / NIE*
|
8
|
zajęcia aquaerobiku w basenie, prowadzone przez trenera
|
TAK / NIE*
|
9
|
zajęcia nordic – walking, prowadzone przez trenera
|
TAK / NIE*
|
Oświadczenie uzasadniające chęć udziału w projekcie
|
..........................................................................................................................................................
………………………………………………………………………………………………...........
……………………………………………………………………………………………………...
………………………………………………………………………………………………...........
……………………………………………………………………………………………………...
………………………………………………………………………………………………...........
……………………………………………………………………………………………………...
………………………………………………………………………………………………...........
|
L.p.
|
Pozostałe dane
Właściwe zaznaczyć X lub
*niewłaściwe skreślić
|
|
1
|
Czy korzysta Pan/i z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020
|
TAK / NIE*
|
|
2
|
Osoba z niepełnosprawnością
|
TAK / NIE*
|
|
2.1
|
jeśli TAK, w stopniu znacznym
|
|
|
2.2
|
jeśli TAK, w stopniu umiarkowanym
|
|
|
2.3
|
jeśli TAK, w stopniu lekkim
|
|
|
3
|
Liczba osób z niepełnosprawnością w rodzinie (łącznie z Uczestnikiem projektu)
|
|
4
|
Stopień motywacji udziału w projekcie:
|
|
4.1
|
znikomy
|
|
|
4.2
|
średni
|
|
|
4.3
|
wysoki
|
|
|
4.4
|
bardzo wysoki
|
|
|
5
|
Kryterium dochodowe powyżej 150%
|
TAK / NIE *
|
|
6
|
Osoba należąca do mniejszości narodowej lub etnicznej, emigrant, osoba obcego pochodzenia
|
TAK / NIE *
|
|
7
|
Osoba bezdomna lub dotknięta wykluczeniem z dostępem do mieszkań
|
TAK / NIE *
|
|
8
|
Osoba przebywająca w gospodarstwie bez osób pracujących
|
TAK / NIE *
|
|
8.1
|
w tym w gospodarstwie domowym z dziećmi pozostającymi na
utrzymaniu
|
TAK / NIE *
|
|
9
|
Osoba żyjąca w gospodarstwie składającym się z jednej osoby dorosłej i dzieci pozostających na utrzymaniu
|
TAK / NIE *
|
|
10
|
Osoba w innej niekorzystnej sytuacji
|
TAK / NIE *
|
|
……….……………………………………………………
/data i czytelny podpis Kandydata lub opiekuna prawnego/
Formularz rekrutacyjny zawiera załączniki:
- Oświadczenia
- Oświadczenie o statusie na rynku pracy
- Oświadczenie dotyczące niepełnosprawności
- Oświadczenie potwierdzające miejsce zamieszkania
- Oświadczenie POPŻ 2014-2020
- Oświadczenie dotyczące kryterium dochodowego.
OŚWIADCZENIA
ZAŁĄCZNIK NR 1 DO FORMULARZA REKRUTACYJNEGO
- Uprzedzony/a o odpowiedzialności karnej za złożenie nieprawdziwych oświadczeń lub zatajenie prawdy, oświadczam, że przedstawione przeze mnie dane w dokumentacji projektowej odpowiadają stanowi faktycznemu i są zgodne z prawdą, co potwierdzam własnoręcznym podpisem.
……….……………………………………………..
/data i podpis Kandydata lub opiekuna prawnego/
- Zostałem/am poinformowany/a, że projekt „My Samodzielni!” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020, Działanie 09.02 Ułatwienie dostępu do wysokiej jakości usług społecznych i zdrowotnych, Poddziałanie 09.02.01 Rozwój wysokiej jakości usług społecznych.
……….……………………………………………..
/data i podpis Kandydata lub opiekuna prawnego/
- Zapoznałem/am się z zasadami udziału w ww. projekcie, akceptuję jego warunki i wyrażam zgodę na uczestnictwo.
……….……………………………………………..
/data i podpis Kandydata lub opiekuna prawnego/
- Wyrażam dobrowolną zgodę na gromadzenie, przetwarzanie i przekazywanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu rekrutacyjnym (zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych Dz. U. z 2016 r. poz. 922) do celów związanych z przeprowadzeniem rekrutacji, udzielanego wsparcia w ramach projektu, monitoringu, ewaluacji a także w zakresie niezbędnym do wywiązania się Beneficjenta z obowiązków sprawozdawczych.
……….……………………………………………..
/data i podpis Kandydata lub opiekuna prawnego/
- Wyrażam zgodę na przekazywanie mojej sytuacji po zakończonym projekcie zgodnie z zakresem danych określonych w „Wytycznych w zakresie monitorowania postępu rzeczowego i realizacji programów operacyjnych na lata 2014 - 2020”.
……….……………………………………………..
/data i podpis Kandydata lub opiekuna prawnego/
OŚWIADCZENIE
ZAŁĄCZNIK NR 2 DO FORMULARZA REKRUTACYJNEGO
W związku z realizacją projektu „My Samodzielni!” jest współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020, Działanie 09.02 Ułatwienie dostępu do wysokiej jakości usług społecznych i zdrowotnych, Poddziałanie 09.02.01 Rozwój wysokiej jakości usług społecznych, ja niżej podpisany / a ……………………………………………….....
zamieszkały/ a………………………………………………………………………………………
oświadczam, że jestem osobą:
- zatrudnioną na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej*
- samozatrudnioną*
- pozostającą bez zatrudnienia zarejestrowaną w PUP*
- pozostającą bez zatrudnienia niezarejestrowaną w PUP (bierna zawodowo)*
- rolnik lub domownik ubezpieczony w KRUS*
*właściwe podkreślić
Uprzedzony/a o odpowiedzialności karnej za złożenie nieprawdziwych oświadczeń lub zatajenie prawdy, oświadczam, że przedstawione przeze mnie dane w dokumentacji projektowej odpowiadają stanowi faktycznemu i są zgodne z prawdą, co potwierdzam własnoręcznym podpisem.
……….……………………………………………..
/data i podpis Kandydata lub opiekuna prawnego/
OŚWIADCZENIE
ZAŁĄCZNIK NR 3 DO FORMULARZA REKRUTACYJNEGO
W związku z realizacją projektu „My Samodzielni!” jest współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020, Działanie 09.02 Ułatwienie dostępu do wysokiej jakości usług społecznych i zdrowotnych, Poddziałanie 09.02.01 Rozwój wysokiej jakości usług społecznych, ja niżej podpisany / a ……………………………………………….....
zamieszkały/ a………………………………………………………………………………………
oświadczam, że posiadam / nie posiadam orzeczenia o niepełnosprawności w stopniu ……………………………………………………………………………………………………...
wydane przez ………………………………………………………………………………………
ważne do ……………………………… r.
Uprzedzony/a o odpowiedzialności karnej za złożenie nieprawdziwych oświadczeń lub zatajenie prawdy, oświadczam, że przedstawione przeze mnie dane w dokumentacji projektowej odpowiadają stanowi faktycznemu i są zgodne z prawdą, co potwierdzam własnoręcznym podpisem.
……….……………………………………………..
/data i podpis Kandydata lub opiekuna prawnego/
OŚWIADCZENIE
ZAŁĄCZNIK NR 4 DO FORMULARZA REKRUTACYJNEGO
W związku z realizacją projektu „My Samodzielni!” jest współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020, Działanie 09.02 Ułatwienie dostępu do wysokiej jakości usług społecznych i zdrowotnych, Poddziałanie 09.02.01 Rozwój wysokiej jakości usług społecznych oraz zgodnie z art. 25 Kodeksu Cywilnego mówiącym o tym, że miejscem zamieszkania osoby fizycznej jest miejscowość, w której osoba ta przebywa z zamiarem stałego pobytu,
ja niżej podpisany/ a ……………………………………………………………………………….
legitymujący/ a się dowodem osobistym seria, numer ……………………………………………
wydanym przez …………………………………………………………………………………….
świadomy odpowiedzialności karnej wynikającej z art. 233 § 1 Kodeksu Karnego przewidującego karę pozbawienia wolności do lat 3 za składanie fałszywych zeznań
Oświadczam
iż moim miejscem zamieszkania jest: województwo: …………………………………………….,
powiat: ………………………………………….., gmina: ……………………………………….,
miejscowość: ………………………………………, ulica: ………………………………………,
nr domu: ………………….., nr lokalu: ………………., kod pocztowy:……………………….., poczta: ……………………………………...
……….……………………………………………..
/data i podpis Kandydata lub opiekuna prawnego/
OŚWIADCZENIE
ZAŁĄCZNIK NR 5 DO FORMULARZA REKRUTACYJNEGO
W związku z realizacją projektu „My Samodzielni!” jest współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020, Działanie 09.02 Ułatwienie dostępu do wysokiej jakości usług społecznych i zdrowotnych, Poddziałanie 09.02.01 Rozwój wysokiej jakości usług społecznych, ja niżej podpisany / a ……………………………………………….....
zamieszkały/ a………………………………………………………………………………………
oświadczam, że korzystam / nie korzystam* z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020.
Uprzedzony/a o odpowiedzialności karnej za złożenie nieprawdziwych oświadczeń lub zatajenie prawdy, oświadczam, że przedstawione przeze mnie dane w dokumentacji projektowej odpowiadają stanowi faktycznemu i są zgodne z prawdą, co potwierdzam własnoręcznym podpisem.
*niewłaściwe skreślić
……….……………………………………………..
/data i podpis Kandydata lub opiekuna prawnego/
OŚWIADCZENIE
ZAŁĄCZNIK NR 6 DO FORMULARZA REKRUTACYJNEGO
W związku z realizacją projektu „My Samodzielni!” jest współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020, Działanie 09.02 Ułatwienie dostępu do wysokiej jakości usług społecznych i zdrowotnych, Poddziałanie 09.02.01 Rozwój wysokiej jakości usług społecznych, ja niżej podpisany / a ……………………………………………….....
zamieszkały/ a………………………………………………………………………………………
oświadczam, że
1) dochód na osobę w rodzinie wynosi powyżej / poniżej* 150% kryterium dochodowego
lub
2) dochód na osobę samotnie gospodarującą wynosi powyżej / poniżej 150% kryterium dochodowego*
Uprzedzony/a o odpowiedzialności karnej za złożenie nieprawdziwych oświadczeń lub zatajenie prawdy, oświadczam, że przedstawione przeze mnie dane w dokumentacji projektowej odpowiadają stanowi faktycznemu i są zgodne z prawdą, co potwierdzam własnoręcznym podpisem.
*niewłaściwe skreślić
……….……………………………………………..
/data i podpis Kandydata lub opiekuna prawnego/
Załącznik nr 2 do regulaminu
KARTA OCENY FORMALNEJ
Nr formularza rekrutacyjnego
|
|
Imię i nazwisko Kandydata / Kandydatki
|
|
Data złożenia formularza rekrutacyjnego
|
|
KRYTERIA FORMALNE
1
|
Czy formularz został złożony przez osobę należącą do grupy docelowej projektu?
|
TAK / NIE*
|
2
|
Czy formularz został złożony w terminie tj. 01.02.2018 r. – 28.02.2018 r. w Biurze projektu?
|
TAK / NIE*
|
3
|
Czy formularz został prawidłowo wypełniony przez Kandydata / Kandydatkę?
|
TAK / NIE*
|
4
|
Czy formularz został czytelnie podpisany przez Kandydata / Kandydatkę?
|
TAK / NIE*
|
5
|
Czy formularz jest kompletny i zawiera niezbędne załączniki?
|
TAK / NIE*
|
Uwagi dotyczące oceny formalnej:
|
Formularz spełnia wszystkie wymagane kryteria formalne i podlega ocenie merytorycznej?
|
TAK / NIE*
|
*niepotrzebne skreślić
Podpisy Komisji rekrutacyjnej:
- …………………………………………..
- …&