Data modyfikacji | Element | Opis | Użytkownik |
---|---|---|---|
2020-12-11 08:06:19 | Regulamin rekrutacji i uczestnictwa | Publikacja | Marek Olszewski |
2020-12-11 08:03:40 | Regulamin rekrutacji i uczestnictwa | Publikacja | Marek Olszewski |
2020-12-11 08:03:32 | Regulamin rekrutacji i uczestnictwa | Zapis tymczasowy
Treść (PL): Załącznik do Zarządzenia Nr 56 Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku z dnia 31.12.2019 r.
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie „My Samodzielni!” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego
§ 1.
1) osoby lub rodziny korzystające ze świadczeń z pomocy społecznej zgodnie z ustawą z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej lub kwalifikujące się do objęcia wsparciem pomocy społecznej, tj. spełniające co najmniej jedną z przesłanek określonych w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej; 2) osoby, o których mowa w art. 1 ust. 2 ustawy z dnia 13 czerwca 2003 r. o zatrudnieniu socjalnym; 3) osoby przebywające w pieczy zastępczej lub opuszczające pieczę zastępczą oraz rodziny przeżywające trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych, o których mowa w ustawie z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej; 4) osoby nieletnie, wobec których zastosowano środki zapobiegania i zwalczania demoralizacji i przestępczości zgodnie z ustawą z dnia 26 października 1982 r. o postępowaniu w sprawach nieletnich (Dz. U. z 2014 r. poz. 382, z późn. zm.); 5) osoby przebywające w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii, o których mowa w ustawie z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2015 r. poz. 2156); 6) osoby z niepełnosprawnością – osoby niepełnosprawne w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r., Nr 127, poz. 721, z późn. zm.), a także osoby z zaburzeniami psychicznymi, w rozumieniu ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. z 2011 r. Nr 231, poz. 1375, z późn. zm.); 7) rodziny z dzieckiem z niepełnosprawnością, o ile co najmniej jeden z rodziców lub opiekunów nie pracuje ze względu na konieczność sprawowania opieki nad dzieckiem z niepełnosprawnością; 8) osoby dla których ustalono III profil pomocy, zgodnie z ustawą z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 645, z późn. zm.); 9) osoby niesamodzielne; 10) osoby bezdomne lub dotknięte wykluczeniem z dostępu do mieszkań w rozumieniu Wytycznych w zakresie monitorowania postępu rzeczowego i realizacji programów operacyjnych na lata 2014 – 2020; 11) osoby korzystające z PO PŻ.
§ 2.
1) strona internetowa www.wtzopatow.pl, 2) tablica ogłoszeń WTZ Opatów.
§ 3.
1) nabór formularzy rekrutacyjnych i ich weryfikację pod względem formalnym (kompletność danych, ocena przynależności kandydata do grupy docelowej projektu, wymagane oświadczenia i podpisy, status osoby zamieszkującej na terenie powiatu opatowskiego – weryfikacja w oparciu o przepisy Kodeksu Cywilnego). Ocena formalna odbywać się będzie w oparciu o Kartę oceny formalnej (załącznik nr 2 do regulaminu). W przypadku stwierdzenia, że Kandydat / Kandydatka nie przynależy do grupy docelowej projektu, Formularz rekrutacyjny nie będzie podlegał ocenie merytorycznej. 2) weryfikacja osób lub rodziny korzystających z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 - dokonana na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej z Kandydatami / Kandydatkami do projektu przez Komisję rekrutacyjną oraz oświadczenia (maksymalna liczba punktów do uzyskania od 1 do 3). Ocena merytoryczna odbywać się będzie w oparciu o Kartę oceny merytorycznej (załącznik nr 3 do regulaminu) 3) weryfikacja stopnia niepełnosprawności - dokonana na podstawie oświadczenia oraz przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych z Kandydatami / Kandydatkami do projektu przez Komisję rekrutacyjną. Liczba otrzymanych punktów wynosi odpowiednio: a) stopień znaczny – 3 pkt, b) stopień umiarkowany – 2 pkt, c) stopień lekki – 1 pkt. Ocena merytoryczna odbywać się będzie w oparciu o Kartę oceny merytorycznej (załącznik nr 3 do regulaminu) 4) weryfikacja niepełnosprawności w rodzinie – dokonana na podstawie oświadczenia oraz przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych z Kandydatami / Kandydatkami do projektu przez Komisję rekrutacyjną (maksymalna liczba punktów do uzyskania od 1 do 2). Ocena merytoryczna odbywać się będzie w oparciu o Kartę oceny merytorycznej (załącznik nr 3 do regulaminu) 5) weryfikacja stopnia motywacji – dokonana na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej z Kandydatami / Kandydatkami do projektu przez Komisję rekrutacyjną oraz własnego oświadczenia uzasadniającego chęć udziału w projekcie, pozwalającymi zweryfikować i uzupełnić informacje o Kandydacie / Kandydatce do projektu (maksymalna liczba punktów do uzyskania od 1 do 4) Ocena merytoryczna odbywać się będzie w oparciu o Kartę oceny merytorycznej (załącznik nr 3 do regulaminu)
1) osoby niepełnosprawne (uczestnicy WTZ) – 50 osób, w tym 20 kobiet i 30 mężczyzn), 2) osoby lub rodziny z najbliższego otoczenia osób niepełnosprawnych (uczestników WTZ) – 50 osób, w tym 40 kobiet i 10 mężczyzn).
1) Oświadczenie o przystąpieniu do projektu (załącznik nr 4 do regulaminu), 2) Oświadczenie uczestnika projektu (załącznik nr 5 do regulaminu), 3) Oświadczenie – zgoda na upowszechnianie wizerunku (załącznik nr 6 do regulaminu). § 4.
1) zapoznania się z dokumentami regulującymi zasady rekrutacji i uczestnictwa w projekcie, 2) wypełniania ankiety dotyczącej oceny realizacji form wsparcia oferowanych w ramach projektu, 3) punktualnego stawiania się oraz uczestnictwa w organizowanych zajęciach w ramach projektu, z zachowaniem frekwencji w minimum 80% godzin szkoleniowo – doradczych, 4) składania oświadczeń zgodnych z prawdą w zakresie pobieranych od niego informacji w związku z uczestniczeniem w projekcie.
1) równego traktowania, 2) kontaktowania się z beneficjentem w sprawach związanych z udziałem w projekcie, 3) ochrony danych osobowych, które będą przetwarzane tylko i wyłącznie w celach związanych z realizacją projektu.
§ 5.
1) specjalistyczne wsparcie: a) wsparcie i pomoc psychologiczne, zakres wsparcia, m.in.: – udzielanie wsparcia psychologicznego wobec uczestników projektu w formie indywidualnej i/lub grupowej, – organizowanie grup wsparcia i zajęć terapeutycznych, – pomoc w rozwiązywaniu problemów rodzinnych, osobistych natury emocjonalnej, – współpraca z odpowiednimi instytucjami, osobami, służbami w celu istniejących problemów – w miarę potrzeb; 2) usługi asystenckie, świadczone przez: a) asystentów osobistych osoby niepełnosprawnej, obejmują m.in.: – udzielanie pomocy i wspieranie osoby z niepełnosprawnością w wykonywaniu podstawowych czynności dnia codziennego niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania w rodzinie, środowisku lokalnym, – współpraca z instytucjami i organizacjami społecznymi w celu zapewnienia optymalnych warunków do samodzielnej rehabilitacji, – wspieranie osoby z niepełnosprawnością w realizacji programu rehabilitacji społecznej i zawodowej, – organizowanie grup wsparcia i zajęć terapeutycznych; b) asystentów rodziny, obejmuje m.in.: – wsparcie psychiczno-emocjonalne rodziny osoby z niepełnosprawnością, – dokonanie diagnostyki problemu i bieżący monitoring, – pełnienie funkcji opiekuńczej, doradczej, mediacyjnej, wychowawczej, motywująco-aktywizującej, – koordynacja działań skierowanych na rodzinę w tym mających na celu poprawę stosunków interpersonalnych, – organizowanie grup wsparcia i zajęć terapeutycznych.
§ 6.
……………………………………… data i podpis uczestnika projektu
|
Marek Olszewski |
2020-12-11 07:59:43 | Regulamin rekrutacji i uczestnictwa | Publikacja | Marek Olszewski |
2020-12-11 07:59:37 | Regulamin rekrutacji i uczestnictwa | Zapis tymczasowy
Treść (PL): Załącznik do Zarządzenia Nr 56 Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku z dnia 31.12.2019 r.
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie „My Samodzielni!” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego
§ 1.
1) osoby lub rodziny korzystające ze świadczeń z pomocy społecznej zgodnie z ustawą z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej lub kwalifikujące się do objęcia wsparciem pomocy społecznej, tj. spełniające co najmniej jedną z przesłanek określonych w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej; 2) osoby, o których mowa w art. 1 ust. 2 ustawy z dnia 13 czerwca 2003 r. o zatrudnieniu socjalnym; 3) osoby przebywające w pieczy zastępczej lub opuszczające pieczę zastępczą oraz rodziny przeżywające trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych, o których mowa w ustawie z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej; 4) osoby nieletnie, wobec których zastosowano środki zapobiegania i zwalczania demoralizacji i przestępczości zgodnie z ustawą z dnia 26 października 1982 r. o postępowaniu w sprawach nieletnich (Dz. U. z 2014 r. poz. 382, z późn. zm.); 5) osoby przebywające w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii, o których mowa w ustawie z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2015 r. poz. 2156); 6) osoby z niepełnosprawnością – osoby niepełnosprawne w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r., Nr 127, poz. 721, z późn. zm.), a także osoby z zaburzeniami psychicznymi, w rozumieniu ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. z 2011 r. Nr 231, poz. 1375, z późn. zm.); 7) rodziny z dzieckiem z niepełnosprawnością, o ile co najmniej jeden z rodziców lub opiekunów nie pracuje ze względu na konieczność sprawowania opieki nad dzieckiem z niepełnosprawnością; 8) osoby dla których ustalono III profil pomocy, zgodnie z ustawą z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 645, z późn. zm.); 9) osoby niesamodzielne; 10) osoby bezdomne lub dotknięte wykluczeniem z dostępu do mieszkań w rozumieniu Wytycznych w zakresie monitorowania postępu rzeczowego i realizacji programów operacyjnych na lata 2014 – 2020; 11) osoby korzystające z PO PŻ.
§ 2.
1) strona internetowa www.wtzopatow.pl, 2) tablica ogłoszeń WTZ Opatów.
§ 3.
1) nabór formularzy rekrutacyjnych i ich weryfikację pod względem formalnym (kompletność danych, ocena przynależności kandydata do grupy docelowej projektu, wymagane oświadczenia i podpisy, status osoby zamieszkującej na terenie powiatu opatowskiego – weryfikacja w oparciu o przepisy Kodeksu Cywilnego). Ocena formalna odbywać się będzie w oparciu o Kartę oceny formalnej (załącznik nr 2 do regulaminu). W przypadku stwierdzenia, że Kandydat / Kandydatka nie przynależy do grupy docelowej projektu, Formularz rekrutacyjny nie będzie podlegał ocenie merytorycznej. 2) weryfikacja osób lub rodziny korzystających z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 - dokonana na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej z Kandydatami / Kandydatkami do projektu przez Komisję rekrutacyjną oraz oświadczenia (maksymalna liczba punktów do uzyskania od 1 do 3). Ocena merytoryczna odbywać się będzie w oparciu o Kartę oceny merytorycznej (załącznik nr 3 do regulaminu) 3) weryfikacja stopnia niepełnosprawności - dokonana na podstawie oświadczenia oraz przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych z Kandydatami / Kandydatkami do projektu przez Komisję rekrutacyjną. Liczba otrzymanych punktów wynosi odpowiednio: a) stopień znaczny – 3 pkt, b) stopień umiarkowany – 2 pkt, c) stopień lekki – 1 pkt. Ocena merytoryczna odbywać się będzie w oparciu o Kartę oceny merytorycznej (załącznik nr 3 do regulaminu) 4) weryfikacja niepełnosprawności w rodzinie – dokonana na podstawie oświadczenia oraz przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych z Kandydatami / Kandydatkami do projektu przez Komisję rekrutacyjną (maksymalna liczba punktów do uzyskania od 1 do 2). Ocena merytoryczna odbywać się będzie w oparciu o Kartę oceny merytorycznej (załącznik nr 3 do regulaminu) 5) weryfikacja stopnia motywacji – dokonana na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej z Kandydatami / Kandydatkami do projektu przez Komisję rekrutacyjną oraz własnego oświadczenia uzasadniającego chęć udziału w projekcie, pozwalającymi zweryfikować i uzupełnić informacje o Kandydacie / Kandydatce do projektu (maksymalna liczba punktów do uzyskania od 1 do 4) Ocena merytoryczna odbywać się będzie w oparciu o Kartę oceny merytorycznej (załącznik nr 3 do regulaminu)
1) osoby niepełnosprawne (uczestnicy WTZ) – 50 osób, w tym 20 kobiet i 30 mężczyzn), 2) osoby lub rodziny z najbliższego otoczenia osób niepełnosprawnych (uczestników WTZ) – 50 osób, w tym 40 kobiet i 10 mężczyzn).
1) Oświadczenie o przystąpieniu do projektu (załącznik nr 4 do regulaminu), 2) Oświadczenie uczestnika projektu (załącznik nr 5 do regulaminu), 3) Oświadczenie – zgoda na upowszechnianie wizerunku (załącznik nr 6 do regulaminu). § 4.
1) zapoznania się z dokumentami regulującymi zasady rekrutacji i uczestnictwa w projekcie, 2) wypełniania ankiety dotyczącej oceny realizacji form wsparcia oferowanych w ramach projektu, 3) punktualnego stawiania się oraz uczestnictwa w organizowanych zajęciach w ramach projektu, z zachowaniem frekwencji w minimum 80% godzin szkoleniowo – doradczych, 4) składania oświadczeń zgodnych z prawdą w zakresie pobieranych od niego informacji w związku z uczestniczeniem w projekcie.
1) równego traktowania, 2) kontaktowania się z beneficjentem w sprawach związanych z udziałem w projekcie, 3) ochrony danych osobowych, które będą przetwarzane tylko i wyłącznie w celach związanych z realizacją projektu.
§ 5.
1) specjalistyczne wsparcie: a) wsparcie i pomoc psychologiczne, zakres wsparcia, m.in.: – udzielanie wsparcia psychologicznego wobec uczestników projektu w formie indywidualnej i/lub grupowej, – organizowanie grup wsparcia i zajęć terapeutycznych, – pomoc w rozwiązywaniu problemów rodzinnych, osobistych natury emocjonalnej, – współpraca z odpowiednimi instytucjami, osobami, służbami w celu istniejących problemów – w miarę potrzeb; 2) usługi asystenckie, świadczone przez: a) asystentów osobistych osoby niepełnosprawnej, obejmują m.in.: – udzielanie pomocy i wspieranie osoby z niepełnosprawnością w wykonywaniu podstawowych czynności dnia codziennego niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania w rodzinie, środowisku lokalnym, – współpraca z instytucjami i organizacjami społecznymi w celu zapewnienia optymalnych warunków do samodzielnej rehabilitacji, – wspieranie osoby z niepełnosprawnością w realizacji programu rehabilitacji społecznej i zawodowej, – organizowanie grup wsparcia i zajęć terapeutycznych; b) asystentów rodziny, obejmuje m.in.: – wsparcie psychiczno-emocjonalne rodziny osoby z niepełnosprawnością, – dokonanie diagnostyki problemu i bieżący monitoring, – pełnienie funkcji opiekuńczej, doradczej, mediacyjnej, wychowawczej, motywująco-aktywizującej, – koordynacja działań skierowanych na rodzinę w tym mających na celu poprawę stosunków interpersonalnych, – organizowanie grup wsparcia i zajęć terapeutycznych.
§ 6.
……………………………………… data i podpis uczestnika projektu
Zajawka (PL): Załącznik do Zarządzenia Nr 56 Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku z dnia 31.12.2019 r. Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie „My Samodzielni!” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach... |
Marek Olszewski |
2020-12-11 07:38:05 | Regulamin rekrutacji i uczestnictwa | Publikacja | Marek Olszewski |
Historia zmian strony - Regulamin rekrutacji i uczestnictwa